Strona główna Eviva L’Arte Kolekcja Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy

Kolekcja Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy

Wernisażeria
0 komentarz
Wernisażeria. Kolekcja Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy, zdjęcie w DIAL Gallery

Kolekcja Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy.

Trzeci raz mam przyjemność współpracować z MEDICINE everyday therapy, marką łącząca sztukę i modę, i prezentować ich najnowszą kolekcję, tym razem zaprojektowaną przez Olafa Hajka.

Nie wiem, czy wszyscy wiecie, ale w zeszłym roku pokazałam się Wam na Wernisażerii w kreacjach Eviva L’arte MEDICINE z obrazami najsłynniejszych polskich artystów takich jak Jacek Malczewski, Jan Matejko, Olga Boznańska, Józef Chełmoński czy Władysław Podkowiński. W tym roku pokazałam się w kolekcji Eviva L’arte MEDICINE inspirowanej impresjonistami i postimpresjonistami, m.in.: Paulem Cézannem, Édouardem Manetem, Claudem Monetem, Edgarem Degasem, Edvardem Munchem czy Vincentem van Goghiem.

Wernisażeria. Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, SPOT W.
Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, zdjęcie w SPOT W.

Olaf Hajek – niemiecki ilustrator i artysta

A teraz nadeszła pora na zaprezentowanie się w kolekcja Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy Hajek to jeden z najpopularniejszych niemieckich ilustratorów i artystów. Jego prace można podziwiać m.in. w „The New York Times”, „Architectural Digest” czy „Vogue”, a współpracował np. z Apple, Mercedesem, czy Coca Colą.

Wiecie, że jeśli chodzi o kreacje, to uznaję dwa kolory: złoty i kolorowy, dlatego kompletnie oszalałam na punkcie tej kolekcji. Jest barwna, pełna życia, wesoła i optymistyczna – wypisz-wymaluj jak listopad w Polsce. A na poważnie: chodzenie w tak kapitalnym połączeniu motywów i dzieł sztuki serwowanym na ubraniach w lekkiej, ilustracyjnej formie z marszu poprawia mi humor. Co prawda wolałbym chodzić w tym połączeniu pod palmami, ale podobno nie można mieć wszystkiego, nawet pralko-suszarka nie ma wmontowanej rozwieszalnicy ubrań.

Wernisażeria. Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, Spot W. duże
Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, zdjęcie w Spot W.

Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy

Na pocieszenie można śmigać w radosnej kolekcji Olaf Hajek dla MEDICINE, czyli w bujnej dżunglowej florze oraz faunie (wśród niej jest egzotyczne ptactwo, równie egzotyczne małpy, sowy o poważnym spojrzeniu, pawie o lekko szalonym spojrzeniu, a także flamingi o flamingowym spojrzeniu).

Można też śmigać w błękitnych wazonach oscylujących między ceramiką z Włocławka (już 10 lat po Powstaniu Styczniowym ją szanowano, tak że tego) a niderlandzkim fajansem z Delf (już za Rembrandta go szanowano, tak że tego). Można również śmigać w dżentelmenach oraz damach w kryzach jakby trochę pochodzących również ze świata Rembrandta, a trochę z ilustracji Szancera. Jakby było Wam mało wrażeń, to nawet można śmigać w żaglowcach wyglądających jakby dopiero co z nich zszedł Vasco da Gama, i to zszedł tylko dlatego, że jako pierwszy na świecie dopłynął z Europy do Indii. W sumie to dobry powód na opuszczenie pokładu, na jego miejscu zrobiłabym to samo.

Wernisażeria. Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, detal 2
Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, detal

Nowa kolekcja MEDICINE: ubierz siebie i dom w sztukę

Więc sami widzicie, ile macie możliwości ubraniowych. Od wazonu po flaminga z przerwą na holenderską matronę, która sama ma rękawy we wzory zbliżone do ceramiki. Słowem: i trochę Rembrandta, i trochę Fridy Kahlo, i trochę Henriego Rousseau. Tylko rozwieszalnicy ubrań brakuje.

Jeśli chodzi o kolekcję Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy, to MEDICINE tym razem oprócz ubrań dla kobiet i mężczyzn oferuje również gadżety i akcesoria do domu takie jak koce, pościel czy zasłony. Gdybym nie mieszkała w przedwojennej kamienicy i mój sufit nie majaczyłby dwa schody poniżej stratosfery, to pewno tez bym je sobie zainstalowała.

Kolekcja damska to bluzy, sukienki, spódnice, koszule, t-shirty, spodnie, kurtki bomberki, piżama. Kolekcja męska to bluzy, koszule, t-shirty, a nawet marynarka.

Wernisażeria. Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, K&K Art Galeria
Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, zdjęcie w K&K Art Galeria

I teraz uwaga: za każdym razem, gdy wrzucałam wpisy dotyczące kolekcji EVIVA L’ARTE Medicine, Panowie krzyczeli, że są dyskryminowani, więc po raz pierwszy macie jedno zdjęcie ze mną oraz z osobnikiem zdecydowanie męskim, więc możecie in vivo podziwiać koszulę. Kolekcja Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy to naprawdę rozmiary dla każdego i w każdym rozmiarze, jak to się mówi – i dla oboju, i dla kontrabasu.

Zrobiłam również zbliżenia, żebyście mogli delektować się wzorami. Z takich jeszcze smaczków: bardzo mi się podoba, ze piżama (którą ja jak widzicie noszę jak typową piżamę, tzn. do szpilek i do kolii, bardziej w wersji wieczornej niż nocnej, ale z drugiej strony kto komu zabrania spać w szpilach i kolii) jest zapakowana w identyczny materiałowo woreczek, który można wykorzystać jako torebkę (i w wersji wieczorowej, i nocnej, nie widzę ani jednego powodu, dlaczego nie można spać z torebką pod poduchą).

Wernisażeria. Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, etykietki
Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, etykietki

Gdzie kupić kolekcję Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy

✅ TU możecie zobaczyć oraz nabyć wszystkie elementy fantastycznej kolekcji Olaf Hajek dla MEDICINE Everyday Therapy, proszę klikać ten link:

https://bit.ly/OlafHajekMEDICINE

Powiem Wam, że to była pierwsza moja tego typu sesja wśród tłumu ludzi, ale bardzo dobrze się bawiłam, co zresztą widzicie po moim uśmiechu. We mnie sztuka, dookoła mnie sztuka, na mnie sztuka – bardziej sobą nie mogłabym być.

Autorem wszystkich zdjęć jest Björn Svenson, oprócz zdjęcia na którym jest on sam (znaczy nie sam, bo ze mną), a sesja miała miejsce w moich trzech zaprzyjaźnionych wspaniałych warszawskich galeriach: SPOT W., DIAL Gallery oraz w K&K Art Galeria

Wernisażeria i Bjorn Svenson. Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, zdjęcie w SPOT W.
Ja i Bjorn Svenson. Kolekcja Olafa Hajka dla MEDICINE Everyday Therapy, zdjęcie w SPOT W.
0 komentarz

Zobacz też

Napisz komentarz

Wernisażeria, oprócz wernisaży i wina, potrzebuje ciasteczek. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko ciasteczkom. Zgadzam się Więcej